Payables Coordinator with French

Hlavní město Praha, Praha

Are you looking for a new opportunity in finance or accounting? We are currently hiring new colleagues for the international team at the Prague Payables Center for our corporate client. If you have experience with accounting and finance procedures and speak English and French, get back to us.

POPIS POZICE:
  • Verification of amounts on applicable invoices
  • Preparation of cash disbursement vouchers and processing wire transfer requests
  • Tracking contract expenditures and their compliance with contractual terms
  • Reporting on the invoice registration process
  • Keeping in touch with suppliers and processing invoices in due time

PROFIL KANDIDÁTA:
  • English and French at least at B2 level
  • Attention to detail and great organisational skills
  • MS Office skills
  • Experience with accounting or finance processes, such as accounts payable, accounts receivable or invoice processing are a plus

NABÍZÍME:
  • Fully paid meal vouchers of 120 CZK per day
  • 25 vacation days
  • Floating holidays as compensation for a public holiday during weekend
  • Recognition award in the form of Flexipass vouchers
  • Annual bonuses
  • Possibility to buy a Multisport card

Detaily o pracovním místě:
Firma: MANPOWER
Lokalita: Praha
Odvětví práce: Ekonomika, účetnictví, bankovnictví
Pracovní pozice: Payables Coordinator with French
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: neuvedeno
Nabídka přidána: 27. 4. 2024
Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
  Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Proč hledat práci na HitPrace.cz?
    Chci se registrovat
    Můžete vybírat z nabídky úřadů práce, dalších portálů práce, agentur i zaměstnavatelů
Praha - Nabídka práce v okolních lokalitách
Zaujala Vás nabídka práce na pozici Payables Coordinator with French ve městě Praha? Pošlete svůj životopis firmě MANPOWER ještě dnes.
Pokud hledáte další podobné nabídky práce, podívejte se na aktuální pracovní místa Praha - Ekonomika, účetnictví, bankovnictví