Payables Coordinator with French

Praha

Náplň práce

Are you looking for a new opportunity in finance or accounting? We are currently hiring new colleagues for the international team at the Prague Payables Center for our corporate client. If you have experience with accounting and finance procedures and speak English and French, get back to us.
  • Verification of amounts on applicable invoices
  • Preparation of cash disbursement vouchers and processing wire transfer requests
  • Tracking contract expenditures and their compliance with contractual terms
  • Reporting on the invoice registration process
  • Keeping in touch with suppliers and processing invoices in due time
  • Požadujeme

  • English and French at least at B2 level
  • Attention to detail and great organisational skills
  • MS Office skills
  • Experience with accounting or finance processes, such as accounts payable, accounts receivable or invoice processing are a plus
  • Nabízíme

  • Fully paid meal vouchers of 120 CZK per day
  • 25 vacation days
  • Floating holidays as compensation for a public holiday during weekend
  • Recognition award in the form of Flexipass vouchers
  • Annual bonuses
  • Possibility to buy a Multisport card
  • Detaily o pracovním místě:
    Firma: ManpowerGroup s.r.o.
    Lokalita: Praha
    Pracovní pozice: Payables Coordinator with French
    Směnnost práce Plný úvazek
    Nástup do práce od: IHNED
    Nabízená mzda: neuvedeno
    Nabídka přidána: 27. 4. 2024
    Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
      Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
    • Proč hledat práci na HitPrace.cz?
      Chci se registrovat
      Můžete vybírat z nabídky úřadů práce, dalších portálů práce, agentur i zaměstnavatelů
    Praha - Nabídka práce v okolních lokalitách
    Zaujala Vás nabídka práce na pozici Payables Coordinator with French ve městě Praha? Pošlete svůj životopis firmě ManpowerGroup s.r.o. ještě dnes.