Welcome to the Jungle - Kariérní průvodce

Product Owner pro oblast generativní AI

Brno

Popis pozice

Jsme Notino – největší online shop v prodeji parfémů a kosmetiky v Evropě a nejen to – jsme taky technologická společnost, která se nebojí být tahounem na trhu E-commerce, udávat trendy a zkoušet technologické novinky.

Generativní AI — ChatGPT, Midjourney, Gemini, aj. — je vlak, který stále zrychluje a který si nechceme nechat ujet. Vidíme příležitosti pro aplikaci generativní AI napříč celou firmou, od projektové kanceláře, přes vývoj, nákup, logistiku, kontent až po grafiku. Hlavním cílem je automatizace běžných i kreativních aktivit napříč celým spektrem činností.

Do našich řad hledáme Product Ownera, který zastřeší a bude propagovat AI napříč celou firmou, rozumí technické stránce generativní AI, orientuje se v posledních novinkách a aplikacích gen AI napříč platformami, umí identifikovat příležitosti v e-commerce společnosti jakou je Notino, sbírat podněty, odhadovat ROI, a který se nezalekne ani právních otázek.

Neslibujeme modré z nebe, ale pokud hledáš místo, kde budeš pracovat s nejmodernějšími AI nástroji, kde budeš nezávislý a kde si sám do velké míry budeš určovat pracovní náplň, pak jsi na správném místě.

Co bys dělal?

Generativní AI už používáme na mnoha místech napříč firmou. Budeš spolugarantovat a podporovat integraci AI do našich interních i zákaznických systémů. Toto jsou některé problémy, kterým čelíme a se kterými od tebe potřebujeme pomoct:

  • Monitoring trhu: produkty Gen AI se aktualizují a vznikají nové. Potřebujeme neustále sledovat vývoj v oblasti a chytat horké novinky.
  • Nové oblasti aplikace: např. rozpoznávání sentimentu v mailech, výřezy fotek, vlastní LLM Notino model na fotky, automatická detekce anomálií v reportech, dávkové generování bannerů z landing page, automatizace kódování, atd. Od jejich identifikace, přes rozjetí projektu, pilot, až po finální realizaci.
  • Integrace: Jak Gen AI integrovat do stávajících systémů?
  • Škálovatelnost. Jak využít Gen AI dávkově pro velký počet promtů? Jak volat tutéž úpravu pro 100 fotek? Prostředí v cloudu?
  • Jednotnost: Jak dosáhnout toho, aby všichni, kdo používají např. ChatGPT, generovali texty ve stejném duchu a tónu? Jak dosáhnout sladění tónu mezi texty a grafikou?
  • Výkon: ChatGPT je občas pomalý. Možná by pomohla nějaká pokročilá licence?
  • Interní prostředí: některé usecasy (např. v proj. kanceláři) pracují s interními daty. Je třeba je chránit.
  • Právní stránka: Zejména u grafické Gen AI není jasné, jak je to s uživatelskými právy. Situace se mění každým měsícem a je třeba ji monitorovat.
  • Koordinace: Někdo by měl mít přehled co vše se vyzkoušelo, jak to funguje, jaké projekty běží, co se plánuje atd.
  • Školení: Část lidí jsou samouci, zbytek začátečníci. Bylo by dobré školení nějak systematizovat a lidi přeškolovat a doškolovat.
  • Interní propagace: zatím Gen AI zkouší nadšení jednotlivci. Mnoho lidí to ani nenapadne nebo se jim do toho samotným nechce. Chceme vybudovat komunitu.

Co bys měl mít/umět?

  • Mít vysokoškolské vzdělání, nejlépe technického směru.
  • Mít přehled o Gen AI napříč různými technologiemi (Microsoft, Google, aj.) i doménami (jazyk, grafika, multimodální modely). Být schopen porovnat jednotlivé nástroje a pragmaticky vybrat ten nejlepší pro daný use case.
  • Být nadšencem do ChatGPT, Midjourney apod., který tyto nástroje sám používá každý den. Mít ale i prokazatelné zkušenosti s praktickou aplikací těchto nástrojů ve firmách. Nadšení nestačí, potřebujeme i zdravý skepticismus.
  • Rozumět alespoň částečně tomu, jak generativní AI funguje. Mít dobrou znalost Cloud AI services. Domluvit se s IT vývojáři a specialisty na GCP/Azure—možná budeš psát zadání pro IT.
  • Musíš mít rád lidi. Budeš školit, vysvětlovat, diskutovat, radit, pomáhat, podporovat, přesvědčovat management…
  • Musíš být samostatná, vnitřně motivovaná osobnost. Pro tuto pozici neexistuje přesný popis práce a Tvůj šéf na tebe nebude dohlížet na denní bázi. Musíš být schopen si zmapovat situaci, obejít si kolegy, upřesnit vágní nápady, navrhnout nový projekt, odhadnout jeho ROI, identifikovat právní riziko a mnoho dalšího.
  • Mít skvělé komunikační schopnosti, a to v psané i mluvené formě. Buď budeš schůzovat nebo psát.

Extra plus získáš za:

  • Zkušenost s Machine Learning Models (supervised, unsupervised, Reinforcement), Promt Engineeringem, LLM, Pythonem, MLOps
  • Lektorské zkušenosti
  • Relevantní certifikáty v oblasti AI nebo generativní AI
  • Vlastní relevantní publikační činnost (blogy, podcasty, kurzy apod.)

Varování

Toto není pozice pro průměrného absolventa VŠ, který je zvyklý plnit zadané úkoly. Hledáme člověka s duší podnikatele, který si bude své sny realizovat v Notino. Troufneš si na to?

Dej nám o sobě vědět, těšíme se na Tebe!

Detaily o pracovním místě:
Firma: Notino
Lokalita: Brno
Pracovní pozice: Product Owner pro oblast generativní AI
Směnnost práce FULL_TIME
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: neuvedeno
Nabídka přidána: 27. 4. 2024
Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
  Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Proč hledat práci na HitPrace.cz?
    Chci se registrovat
    Můžete vybírat z nabídky úřadů práce, dalších portálů práce, agentur i zaměstnavatelů
Brno - Nabídka práce v okolních lokalitách
Zaujala Vás nabídka práce na pozici Product Owner pro oblast generativní AI ve městě Brno? Pošlete svůj životopis firmě Notino ještě dnes.