Specialista analytik družicové telekomunikace a navigace

Praha

Hledáme nadšence pro družicovou telekomunikaci a navigaci, kteří mají zájem pracovat na analytické pozici na špičce technologického vývoje a inovací. Vaší rolí bude sledování trendů, tvorba technologických map a identifikace nových příležitostí pro český kosmický průmysl. Očekáváme samostatnou práci, analytické myšlení a schopnost práce s rozsáhlými informačními zdroji. Nabízíme možnost práce v atraktivním oboru a podpořit jeho rozvoj v České republice. Pokud Vás naše nabídka oslovila a máte chuť se připojit k našemu týmu, zašlete nám svůj životopis a pár věto tom, proč právě Vy byste měl/a být součástí našeho týmu. Těšíme se na Vaši odpověď!

Náplň Vaší práce bude:

  • sledovat trendy a rozvoj technologií v oblasti družicové telekomunikace a družicové navigace a to jak pro kosmickou komponentu, tak i pozemní segment, vč. terminálů a přijímačů a na tomto základě vytvářet a pravidelně aktualizovat jejich přehled vč. rozvoje trhu v technologiích i v přesahu k aplikacím
  • podílet se na komunikaci s (potenciálními) uživateli družicové komunikace a družicových navigačních systémů
  • spolupracovat na tvorbě a pravidelné aktualizaci technologické mapy českého kosmického průmyslu a na tvorbě přehledových a informačních materiálů
  • sledovat rozvoj programů družicové telekomunikace GOVSATCOM a IRIS2 a evropských programů družicové navigace, kde budete identifikovat příležitosti pro český kosmický průmysl
  • analyzovat příležitosti v pracovních plánech programů ESA a EU a identifikovat příležitosti pro český kosmický průmysl a výzkumná pracoviště
  • úzká spolupráce s Ministerstvem dopravy a delegací ČR do ESA a do relevantních kosmických skupin v EU
  • organizovat či spolupracovat na organizaci informačních dní, konferencí, seminářů, workshopů a dalších akcí

Co byste měli mít, umět a ovládat:

  • vzdělání technického, přírodovědného nebo ekonomického směru
  • aktivní a systematický přístup k práci s orientací na výsledek
  • praxe na obdobné pozici alespoň 3 roky
  • schopnost do značné míry pracovat samostatně
  • organizační schopnosti, dobré komunikační schopnosti
  • analytické schopnosti, schopnost zorientovat se v široké problematice, pracovat s rozsáhlými informačními zdroji a sumarizovat je do stručných přehledů, schopnost pracovat s čísly, tvorba statistik a přehledů. Znalost práce v MS Excel a MS PowerPoint či podobných nástrojích, které jsou s uvedenými kompatibilní
  • angličtina na úrovni B2

Vaší výhodou určitě bude:

  • přesahy do jiných technických odvětví či orientace v aplikacích dat a služeb kosmických systémů
  • dovednost vytvářet srozumitelné grafické přehledy

Co Vám můžeme nabídnout:

  • práci ve velmi zajímavém a perspektivním odvětví, které se dynamicky rozvíjí v ČR i v globálním pohledu
  • možnost kvalifikačního růstu a stabilní pracovní zázemí
  • možnost spolupracovat na národních a mezinárodních V&V projektech
  • místo výkonu práce v Praze
  • zkrácená pracovní doba, 5 týdnů dovolené
  • stravenkový paušál, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity

Požadavky

  • Minimální vzdělání: Vysokoškolské

Požadované jazyky

  • Angličtina
    (aktivní)

    úroveň B2

Benefity

  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Cafeterie
  • Dovolená 5 týdnů
  • Vzdělávací kurzy a školení
  • Pružná pracovní doba - pondělí-pátek, fixní doba 8,30-14h
  • Stravenkový paušál

Detaily o pracovním místě:
Firma: Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s.
Lokalita: Praha
Pracovní pozice: Specialista analytik družicové telekomunikace a navigace
Směnnost práce Plný úvazek
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: neuvedeno
Nabídka přidána: 27. 2. 2024
Pracovní pozice aktivní
Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
Nechte si zasílat upozornění na nové nabídky práce
  Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Proč hledat práci na HitPrace.cz?
    Chci se registrovat
    Nové nabídky práce každý den
    Vyhledávat můžete z více než 100 000 pracovních míst
    Nastavte si svůj profil uchazeče a zjednodušte si hledání práce
    Snadné odpovídání na inzeráty jedním klikem
    Nechte si zasílat nabídky práce z Vaší lokality a dle Vašich preferencí
    Můžete vybírat z nabídky úřadů práce, dalších portálů práce, agentur i zaměstnavatelů
    Získejte kontrolu nad Vašimi oblíbenými inzeráty
    Pomůžeme Vám v nalezení nové práce
    Veškeré služby pro uchazeče jsou bezplatné
    Důvěřuje nám již přes 110 000 lidí
Zajímavé nabídky práce v okolí:
Praha - Nabídka práce v okolních lokalitách
Zaujala Vás nabídka práce na pozici Specialista analytik družicové telekomunikace a navigace ve městě Praha? Pošlete svůj životopis firmě Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s. ještě dnes.