4 doporučené kroky, jak se stát úspěšným prodejcem

Datum publikování na HitPrace.cz: 5. 7. 2020
4 doporučené kroky, jak se stát úspěšným prodejcem

Říká se, že dobrým prodejcem se musí člověk již narodit. Je pravdou, že někteří úspěšní prodejci se již narodí s talentem prodat komukoliv cokoliv. Ovšem každému řemeslu se dá naučit a prodej není žádnou výjimkou.

Začněte svými cíli

Pokud se učíte prodávat, začněte od konce a pracujte pozpátku. Nejdůležitějším místem, kde začít, je znát vaše cíle a měřit proti nim váš výkon. Kolik zákazníků potřebujete vy nebo vaše společnost a v jakém časovém rozpětí? Vynásobte svůj zákaznický cíl průměrnou prodejní cenou produktu vaší společnosti a získejte částku výnosu, o kterou byste měli usilovat. Nezapomeňte také nastavit osobní prodejní cíle.

Uvědomte si, že prodej je proces

Prodej není umění. Prodej je věda a technologie. Prodej se rychle mění, ale některé věci budou vždy stejné. Chcete-li získat zákazníky, musíte zjistit jejich potřeby a zájem o váš produkt, být vytrvalí ve svém podnikání a určit časový rozvrh prodeje. Pokud budete zacházet s každým prodejním procesem stejným způsobem jako ostatní, můžete něco snadno opominout, proto se vždy dobře seznamte se strategií firmy.

Plánujte každý krok

Cokoliv, co stojí za to, stojí za to změřit, a vše, co lze měřit, lze zlepšit. Stanovte si cíle a udělejte vše pro jejich splnění. Při rychlosti, kterou dnes prodáváte, stihnete do konce měsíce splnit svůj cíl? Pokud ne, něco změňte. Nečekejte, až bude příliš pozdě na to, abyste tento měsíc dosáhli svých cílů. Pokud „změříte“ vše, co děláte, budete schopni vyřešit problémy, jakmile se objeví.

Buďte týmoví hráči

Ačkoliv vás bude lákat být nejlepší a budete si chtít vytvořit jméno, spolupracujte i s ostatními prodejci. Později se vám budou hodit jejich zkušenosti nebo kontakty, které za roky praxe nashromáždili. Pokuste se mezi nimi najít svého mentora, který vám pomůže rozjet vaší kariéru prodejce.


HitPrace.cz
Autor: Petra Hornová
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.