Chyby při hledání zaměstnání, kterých je třeba se vyvarovat (a co dělat místo toho)

Datum publikování na HitPrace.cz: 2. 12. 2020
Chyby při hledání zaměstnání, kterých je třeba se vyvarovat (a co dělat místo toho)

Když jste začali hledat nové zaměstnání, možná jste si představovali, že to bude trvat několik týdnů,možná i pár měsíců. Ale místo toho vaše hledání zaměstnání pokračovalo déle, než jste čekali. COVID-19 samozřejmě hledání práce nijak neusnadnil. Ale spousta lidí si během pandemie našla nové zaměstnání a vy můžete také. Aby byl proces jednodušší a méně stresující, ujistěte se, že neděláte tyto chyby při hledání zaměstnání.

Žádost o cokoli

Zjistíte, že zvýšíte pravděpodobnost, že budete pozváni na pracovní pohovor (a budete přijati), pokud zvýšíte počet pozic, o které se ucházíte. Před zahájením hledání zaměstnání si ujasněte, co přesně od dalšího zaměstnání chcete. Čím více budete vědět o tom, co od práce chcete, tím lépe se budete moci zaměřita zúžit hledání. Vědět, co od zaměstnání chcete, je však jen polovina úspěchu. Jakmile najdete práci, která se dobře na vás hodí,věnujte nějaký čas výzkumu společnosti. Zjistěte více o firemní kultuřea zjistěte, zda vás také práce ve společnosti baví. Jako bonus si můžete vzít jakékoli informace, které se během výzkumu dozvíte, a použít je v motivačním dopisu a životopisu.

Agresivita

Zaměstnavatel se vám po podání žádosti o zaměstnání neozval? Nervy! Po několika dnech počkáte na společnost a požádáte o pohovor. Hledání zaměstnání může být občas obtížné, ale při komunikaci s jakoukoli společností si vždy chcete zachovat profesionální přístup. Po podání žádosti počkejte alespoň jeden týden, než se obrátíte na společnost, a ujistěte se, že jste přisledování žádostí o zaměstnání příjemní a optimističtí.

Začít znovu od nuly

Od žádného zaměstnavatele jste nedostali odpověď, takže si uvědomujete, že s vaším životopisem a motivačním dopisem musí být něco špatně. Jistě, může být nepříjemné, když zaměstnavatel nereaguje na žádosti o zaměstnání, ale je pravda, že na tom nemusí být nic špatného. Jednou z nejčastějších chyb při hledání zaměstnání je zaslání průvodního dopisu a životopisu. Vyplňte průvodní dopisy,které hovoří o tom, jak se věnujete povolání nebo zaměstnání, že jste týmový hráč, dobrý komunikátor a opravdu chcete pracovat ve společnosti. Nejen, že jim chybí skutečná vášeň a kvalita, ale nepomáhají ani náborovému manažerovi představit si vás na pracovní pozici.


HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.