3 snadné způsoby, jak být v práci šťastnější

Datum publikování na HitPrace.cz: 7. 6. 2020
3 snadné způsoby, jak být v práci šťastnější

Většinu našeho dospělého života trávíme v práci, takže má smysl dělat vše, co je v našich silách, aby byl náš pracovní život trochu šťastnější. Pokud potřebujete pracovní život trochu okořenit, nebojte se toho a vyzkoušejte naše tipy.

Nastavte cíle

Definice úspěchu je „postupná realizace zadaného cíle nebo ideálu“ podle amerického motivátora a autora Earla Nightingale. Jsme také nejšťastnější, když uspějeme a dosahujeme, takže pokud nevíte, na co směřujete, není vždy jasné, zda jste vůbec něco dosáhli. Pokrok se rovná štěstí, proto je pro dosažení spokojenosti v práci rozhodující stanovení cílů. A nemusí to být velké cíle. Malé týdenní a denní cíle jsou stejně důležité, aby vám poskytly pocit pokroku a pomohly vám vybudovat hybnou sílu k vašim velkým cílům.

Vytvořte týdenní plán

Jste vystresovaní a ochromeni? Pokud ano (a dokonce i když ne), musíte se nejprve zeptat: „Mám plán?“. Pokud vaše odpověď zní: „Nemám čas udělat si plán!“ pak okamžitě zastavte. Když nemáte čas na vypracování plánu, je to jisté znamení, že ho opravdu potřebujete. Neztrácejte mentální a emoční energii a snažte se držet všechny tyto informace ve vaší hlavě. Přemýšlejte o posledním dni, než odjedete na dovolenou - pokud jste jako většina lidí, uděláte spoustu práce právě v tento den. Proč? Máte konečný termín a máte seznam věcí, které se musíte udělat, než vyrazíte. Nic vás nerozptyluje, protože přesně víte, co musíte udělat a co můžete nechat na další den. To je síla plánu. Ale zatímco plánování každý den je skvělý začátek, zaměřením na stromy někdy znamená, že pro ně nevidíte les. Mohli byste rychle odškrtávat věci, ale jsou to správné věci? Proto potřebujete týdenní plán, který je v souladu s vašimi cíli.

Přestaňte se snažit být dokonalý

Jednou z nejlepších rad je přiznat si, že nikdy nebudete mít všechno hotové. Ale můžete si vybrat, co uděláte a co ne.Trávíme tolik času a emocionální energie starostí o „všechny věci, které jsem ještě neudělal“, ale život se stává mnohem šťastnějším, když se naučíte neřešit nepodstatné věci. Nejdříve udělejte velké věci a malé věci, pokud můžete, nechte být.


HitPrace.cz
Autor: Petra Hornová
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.