Od kolika let mohou nezletilí na brigádu a za jakých podmínek?

Datum publikování na HitPrace.cz: 15. 6. 2020
Od kolika let mohou nezletilí na brigádu a za jakých podmínek?

Letní brigády jsou neodmyslitelnou součástí v trávení prázdnin mnoha studentů. Studenti si vydělají na svou letní zábavu a mnohé podniky tak řeší obsazení sezónních prací nebo záskok za stálé zaměstnance, kteří si vybírají svou dovolenou. Mnoho studentů však vůbec netuší, za jakých podmínek mohou pracovat a často ani netuší, že porušují nějaký zákon nebo nařízení. 

Ideální je dohoda o provedení práce

Hodně studentů pracuje o letních prázdninách „na černo“ a riskují tím uložení pokuty svému zaměstnavateli i sobě. Ideální volbou je uzavření dohody o provedení práce, u které může brigádník odpracovat 300 hodin, což na letní brigádu akorát stačí. 

Od kolika let může nezletilý pracovat?

Každý mladistvý může pracovat již od 15 let, ovšem musí mít dokončenou povinnou školní docházku. Smlouvu však může uzavřít hned po dovršení 15 let s odloženým nástupem na brigádu po dokončení školní docházky. Nic mu tak nebrání rozhlížet se po vhodné letní brigádě s předstihem. 

Upravená pracovní doba

Mladiství mladší 18 let nesmí pracovat více než 8 hodin v kuse. Při výkonu brigády mohou pracovat maximálně 40 hodin týdně. Mezi jednotlivými směnami musí využít dobu odpočinku minimálně 12 hodin. 

Noční směny a přesčasy jsou u zaměstnanců mladších 18 let zakázané. Výjimku tvoří mladiství starší 16 let, kteří mohou pracovat v noci pokud to výkon povolání vyžaduje. Nesmí však přesahovat jednu hodinu. V České republice začíná oficiálně noční směna ve 22 hodin. Brigádník může navázat na svou denní směnu a svou práci ukončit ve 23 hodin, nikoliv později. Po tuto dobu musí být pod dozorem pracovníka staršího 18 let. 

Zakázané brigády

Existují pracovní odvětví, která nemohou přijímat žádné nezletilé brigádníky. Patří mezi ně například práce pod zemí při těžbě nerostů nebo při ražení tunelů. 


HitPrace.cz
Autor: Petra Hornová
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.