VEDOUCÍ ODDĚLENÍ INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ VKOL

Olomouc

Hledáme zodpovědného kolegu/kolegyni s vizí, jehož úkolem bude řídit činnost knihovny v oblasti informačních technologií, spravovat a rozvíjet knihovní systém a vést proces digitalizace fondů Vědecké knihovny Olomouc.

Náplň práce:
- vedení oddělení informačních technologií (vedení týmu 9 lidí),
- zajištění provozu, ochrany, údržby a správy IT,
- zajištění vybavení VKOL v oblasti informační, kancelářské a komunikační techniky, včetně programového vybavení,
- zajišťování chodu knihovního systému a jeho funkčnosti v rutinním provozu,
- instalace a implementace nových verzí, opravných balíků a dílčích oprav knihovního systému,
- kooperace při zajišťování rozvoje knihovního systému na národní a mezinárodní úrovni,
- řízení a koordinace činností v oblasti digitalizace VKOL,
- spolupráce s dalšími odděleními VKOL.

Požadujeme:
- VŠ vzdělání v oboru informačních technologií,
- praktickou zkušenost s OS Linux (tvorba skriptů), dobrou znalost SQL, vítána je znalost AWK, Perl, HTML, PHP a JAVAScript,
- základní znalost knihovních standardů (MARC21, OAI-PMH, METS, Dublin Core, OpenURL, ISO ILL),
- základní orientaci ve světě federativního a hybridního vyhledáváni, link ser-veru a proxy serveru a digitálních knihoven, včetně výhledu na dlouhodobé ukládaní,
- logické a analytické myšlení,
- manažerské schopnosti, schopnost vést a motivovat podřízené zaměstnance,
- schopnost plánovat, rozvíjet a modernizovat informační systémy,
- aktivní přístup k řešení problémů,
- znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B1, znalost odborné terminolo-gie v oblasti informačních technologií,
- praxe ve veřejné správě nebo knihovně na obdobné pozici výhodou.

Nabízíme:
- práci na celý úvazek,
- plat dle NV č. 341/2017 Sb. v aktuálním znění, 12. platová třída (stupeň dle dolo-žené praxe), osobní ohodnocení, příplatek za vedení,
- zajímavou a různorodou práci s možností dalšího vzdělávání a rozvoje,
- práci na domácích i mezinárodních projektech (digitalizace),
- pružnou pracovní dobu,
- pět týdnů dovolené, 6 dní indispozičního volna,
- služební telefon,
- stravenkový paušál,
- čtenářský průkaz VKOL zdarma.

Náležitosti nabídky uchazeče:
- strukturovaný profesní životopis (kontaktní údaje, pracovní historie),
- stručný motivační dopis, (případně reference od bývalých zaměstnavatelů).
Požadované materiály zašlete na e-mailovou adresu: nebo do-ručte do sídla organizace nejpozději do 18. 4. 2024. Předpokládaný nástup 1. 5. 2024, popř. dle dohody.

Mapa umístění pracoviště:
Detaily o pracovním místě:
Firma: Vědecká knihovna v Olomouci
Lokalita: Olomouc
Pracovní pozice: VEDOUCÍ ODDĚLENÍ INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ VKOL
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: neuvedeno
Nabídka přidána: 5. 4. 2024
Odpovědět na inzerát    68 lidí si již prohlédlo tuto nabídku práce.
  Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Proč hledat práci na HitPrace.cz?
    Chci se registrovat
    Můžete vybírat z nabídky úřadů práce, dalších portálů práce, agentur i zaměstnavatelů
Olomouc - Nabídka práce v okolních lokalitách
Zaujala Vás nabídka práce na pozici VEDOUCÍ ODDĚLENÍ INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ VKOL ve městě Olomouc? Pošlete svůj životopis firmě Vědecká knihovna v Olomouci ještě dnes.