Knihovník/ Knihovnice, informační pracovník, oddělení bibliografie a infornačních služeb v ústřední knihovně

Zlín
  • Směnnost: Pružná pracovní doba
  • Min. požadované vzdělání: VŠ magisterské
  • Počet pracovních míst: 1
  • Pracovněprávní vztah: Pracovní poměr - plný úvazek
  • Vhodnost pracovního místa pro typy zaměstnanců: Zdravé osoby
  • Nabízená mzda: 24 100 - 34 370 Kč/měsíc

Náplň práce:
. knihovnické, bibliografické, referenční a informační služby,
. zodpovídání náročných bibliografických a faktografických dotazů,
. podíl na tvorbě všeobecných faktografických a bibliografických databází, analytický popis článků,
. zpracování bibliografií a rešerší, konzultační činnosti uživatelům, asistenční činnost při využívání klasických i elektronických informačních zdrojů,
. metodická a obsahová příprava a realizace lekcí knihovnicko-bibliografické a informační gramotnosti pro střední školy.
Pracovní poměr:
na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, práce ve směnném provozu, přepokládaný nástup od 1. 7. 2024.
Platové podmínky:
10. platová třída podle platných právních předpisů o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě
Místo výkonu práce:
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace, Zlín
Požadavky:
. ukončené vysokoškolské vzdělání,
. vzdělání a praxe v oboru knihovnictví nebo informační služby výhodou,
. samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost, komunikativnost, nekonfliktnost, ochota učit se,
. dobrý všeobecný přehled,
. znalost klasických i elektronických informačních zdrojů,
. prezentační dovednosti,
. výborná znalost českého jazyka slovem i písmem,
. aktivní znalost anglického jazyka,
. pokročilá počítačová a informační gramotnost,
. znalost knihovního systému (Verbis) výhodou,
. znalost formátu MARC21 a pravidel RDA výhodou.
Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti:
. přesný název pozice, o kterou se uchází,
. jméno, příjmení, titul,
. datum narození,
. adresa trvalého bydliště,
. kontaktní údaje (číslo telefonu, e-mailová adresa),
. datum a podpis.
Přílohou písemné přihlášky bude profesní životopis s uvedením průběhu vzdělávání, dosavadních zaměstnání a odborných znalostí a dovedností a motivační dopis v rozmezí max. 1 A4.
Přihlášku včetně životopisu zašlete elektronicky nejpozději do 17. 5. 2024 do 12.00 hodin
na e-mailovou adresu: nebo písemně na adresu:
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Informace o pracovní pozici poskytne: Mgr. Eva Filípková, tel.: , e-mail: .
Uchazeč, který bude pro pracovní pozici vybrán, předloží originál dokladu o nejvyšším vzdělání.

Mapa umístění pracoviště:
Firma: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
Lokalita: Zlín
Pracovní pozice: Knihovník/ Knihovnice, informační pracovník, oddělení bibliografie a infornačních služeb v ústřední knihovně
Směnnost práce Pružná pracovní doba
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: 24 100 Kč - 34 370 Kč
Nabídka přidána: 5. 5. 2024
Odpovědět na inzerát    113 lidí si již prohlédlo tuto nabídku práce.

Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Jak Vám pomůžeme při hledání práce?
    Inzeráty z portálů práce, agentur, zaměstnavatelů i úřadů práce na jednom místě
    Přístup do Akademie HitPráce s videi pro Váš profesní růst
Zlín - Nabídka práce v okolních lokalitách