Během pandemie jsme museli naučit naše zaměstnance, že vzít si pauzu je v pořádku - 2. část

Datum publikování na HitPrace.cz: 14. 7. 2021

Rozhovor se Sabrinou Dick, HR ředitelkou společnosti SAP pro střední a východní Evropu


Jsme rádi, že můžeme na HR News přinést rozsáhlý rozhovor se Sabrinou Dick, HR ředitelkou společnosti SAP pro střední a východní Evropu. Rozhovor vznikl v rámci konference SAP Human Experience Summit 2021, kde měla Sabrina Dick vystoupení Leadership Development and the Role of People Managers in the New Normal a Employee Wellbeing and Work-life fit in Remote-Office Times. Rozhovor vedli naši kolegové Michal Kankrlík, obchodní a marketingový ředitel IVITERA a Tomáš Pospíchal, ředitel projektů IVITERA.


Sabrino, jedním z Vašich témat na Human Experience Summitu byl well-being. Během obtížného roku museli lidé nějak zjistit, jestli je dobré pracovat deset hodin či osm, nebo jestli mohou jít běhat či trávit čas s dětmi během pracovního dne. Co jste se v SAP během posledních 12 měsíců naučili a co to může přinést do budoucna pro oblast lidských zdrojů?


Nejdůležitější věcí v dlouhodobém vztahu je důvěra, že? A myslím si, že je to hodnota číslo jedna i v práci a jen díky ní může tento model fungovat, díky ní zaměstnanci ví, že si mohou vzít přestávku a nemusí se cítit provinile. Je to především o důvěře zejména mezi nimi a jejich vedoucími. Naučili jsme se držet v souladu pracovní a soukromý život, work-life balance. A mně se líbí ještě mnohem více označení work-life fit, protože si musíme stále připomínat, že celý den nespočívá jen v sezení u počítače.


Přesto práce zabírá hodně času každému z nás, a tak je tento balanc vždy těžko uchopitelný. Dokáže nás frustrovat, pokud máme pocit, že nežijeme v rovnováze, někdy zkrátka převládá práce, protože zrovna potřebujeme dokončit nějaký projekt a osobní život jde stranou. Ale když týden poté máme trochu klidnější pracovní režim, tak se zas můžeme více zaměřit na svůj volný čas, ačkoliv víme, že nejsme na dovolené, protože samozřejmě stále musíme pracovat. Je dobré, když si každý vytvoří svůj work-life fit tak, aby se cítil dobře a stíhal obojí.


Zdroj: HR News
Zprávy a novinky z HR