Postoj k práci z domova se radikalizuje. Třetině lidí nevyhovuje, pětina lidí by chtěla takto pracovat trvale

Datum publikování na HitPrace.cz: 23. 4. 2021

Dlouhodobý home office v mnoha firmách ukazuje, že není úplně jednoduché pracovat z domova. Řada firem nezvládá udržet motivaci lidí a jejich vedení.


Bez neformální firemní komunikace vázne sdílení informací, mnoho lidí si stěžuje na to, že jim práce mnohem více zasahuje do soukromí, než když odcházejí do práce. Ukazuje se, že záleží nejen na předpokladech zaměstnanců, schopnostech jejich managementu, ale i nastavení firemní kultury jako takové. Podle nedávného průzkumu HR Pulse společnosti Profesia mezi českými firmami není 33 % zaměstnanců na home office spokojeno. Více než pětina pracovníků chce pokračovat v práci z domova trvale, přes 35 % pak tuto možnost chce využívat více než před covidem.


Práce z domova vyostřila rozdíly


Na home office se v poslední době zaměřilo mnoho průzkumů, které přinášejí velmi rozdílné výsledky. Na jedné straně tvrdí, že práce z domova nevyhovuje více než polovině zaměstnanců, na druhé straně to, že více než polovina lidí se domnívá, že jsou při práci z domova podstatně produktivnější. Jisté je jedno – mnoho lidí se těší na to, že se z domácí kanceláře přesunou opět na pracoviště. Kromě toho, že doma často nemají ideální podmínky z hlediska možnosti soustředit se na práci a izolovat se od rušivých vlivů ze strany ostatních členů domácnosti, vadí zejména sociální izolace, ale i postupná ztráta vazeb ke spolupracovníkům.


Zdroj: Personalista.com
Otevřený internetový HR magazín.