5 novoročních předsevzetí pro uchazeče o zaměstnání

Datum publikování na HitPrace.cz: 5. 1. 2021
5 novoročních předsevzetí pro uchazeče o zaměstnání

Nový rok přináší nová očekávání a pocity naděje, což vše může být nesmírně prospěšné, protože sesoustředíte na svou kariéruv příštím roce. Ať už se snažíte ve svém současném oboru posunout nahoru, nebo chcete najít úplně novou práci, učinit několik předsevzetí pro nový rok vám pomůže nastartovat motivaci. Zde je 12 novoročních předsevzetí, která vám pomohou na cestě k nalezení skvělé práce v roce 2021!

Aktualizujte svůj životopis

Kdy jste si naposledy udělali chvilku na obnovení životopisu? Pokud už je to nějaký čas,vyhraďte si nějaký čas na jeho revizi. Je pravděpodobné, že máte nějaké nové dovednosti a zkušenosti, které můžete přidat, které ve vašem aktuálním životopisu mohou chybět.

Vyčištění sociálních médií

Je snadné zveřejnit něco na sociálních médiích a nemyslet na to. Ale při hledání zaměstnání nebo pokusu o povýšení je nesmírně důležité udržovat vaše stránky sociálních médií čisté. Náboráři a náboroví manažeři se dívají na sociální médiaa chybný krok by vás mohl stát práci. Plus,sociální média mohou být účinným nástrojem při hledání zaměstnání, takže je to opravdu vyplatí, aby se ujistil vaše profily aktuální a profesionální.

Upevněte svoji profesionální značku

Abyste vynikli od ostatních a udělali dojem, potřebujete srozumitelnou a nápaditou značku. Zhodnoťte své profesní cíle a ambice a poté si vytvořte online prezentaci, která ukáže, kdo jste jako profesionál a proč by vás ostatní měli chtít zaměstnat. Pokud máte předvést ukázky minulých prací,osobní web může také poskytnout náborářům pohled na vaše dovednosti a zkušenosti.

Najděte si mentora

Poradce je osoba, která je o několik let před vámi ve stejném oboru a je ochoten a schopen se s vámi setkat v pravidelných intervalech s cílem poskytnout návod na to, jak zvládnout hledání zaměstnání a dotazy na výkon povolání. V ideálním případě se můžete spolehnout, že tato osoba bude objektivní tak, jak to přátelé a rodina nemohou být.

Jasně definujte, co chcete

Jakmile máte všechny své aplikační materiály a svoji domácí kancelář v pořádku, je čas skutečně definovat, co v práci chcete, abyste se mohli pustit do cíleného a efektivního hledání zaměstnání. Samozřejmě budete chtít určit pole a kariérní kategorie, na které budete cílit, ale můžete také prozkoumat, jaký typ rozvrhu a flexibility potřebujete v práci. Chcete pracovat na dálku po celou dobu? Hledáte plně flexibilní plán nebo jste v pořádku s nastavenými hodinami? Upřednostňujete místo na zaměstnance nebo na volné noze? Zahájení hledání zaměstnání s vědomím odpovědí na tyto otázky vás může od začátku dostat na správnou cestu.HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.