Osobní webové stránky pro uchazeče o zaměstnání: Tipy a výhody

Datum publikování na HitPrace.cz: 3. 1. 2021
Osobní webové stránky pro uchazeče o zaměstnání: Tipy a výhody

Udělali jste si čas na napsání životopisu a motivačního dopisu. Vaše profily na sociálních médiích vypadají svěží a aktuální. Dokonce jste si zorganizovali domácí kancelář na videohovor s potenciálním zaměstnavatelem. Stručně řečeno, máte pocit, že proces hledání práce máte skoro hotový. Ale co osobní web? Toto je často zapomenutá položka, která by mohla zvýšit váš úspěch přihledání zaměstnání.

Na dnešním konkurenčním trhu práce musí uchazeči o zaměstnání udělat cokoli, aby se odlišili od konkurence. Mít osobní web je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Dobrou zprávou je, že osobní web pro uchazeče o zaměstnání není specifický pro dané odvětví. Kdokoli z jakéhokoli oboru kariéry může (a měl by) mít web, který pomáhá potenciálním zaměstnavatelům lépe nahlédnout do toho, kdo jsou jako potenciální uchazeči o zaměstnání - a proč by měli být najati.

Co je osobní web?

Osobní web, známý také jako portfolio webových stránek, je dalším zdrojem, který můžete použít k prokázání svých úspěchů, pracovní historie a osobních zájmů - to vše vám nakonec pomůže vyniknout mezi konkurencí. Osobní web pro uchazeče o zaměstnání může být obzvláště výhodný pro ty, kteří pracují v kreativních oborech.

Může sloužit jako alternativní životopis, který předvádí konkrétní příklady vašich tvůrčích talentů, jako je psaní, fotografie, videografie nebo grafický design. To znamená, že každý, kdo má pracovní historii, kterou by chtěl předvést, by měl zvážit portfolio webových stránek. Profesionálové, jejichž práci lze snadno předvést online, se skvěle hodí pro osobní webové stránky, například:

Spisovatelé a novináři

Umělci, herci, hudebníci,

Návrháři (interiér, web, grafika, móda atd.)

Inzerenti a obchodníci

Učitelé, profesoři, překladatelé

Vědci

Realitní makléři

Sportovní a fitness profesionálové

I když se vaše profese snadno nepřevede do portfolia, můžete použít osobní web a předvést svůj životopis s trochou fantazie, než umožňuje běžný dokument.                                                            Naštěstí je snadné vytvořit osobní web, který vás finančně nezruinuje. Ve skutečnosti je k dispozici nepřeberné množství bezplatných služeb s uživatelsky přívětivými platformami, které vám umožňují jednoduše přetáhnout různé skvělé funkce do předem navržené šablony.HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.