Jak překonat zoufalství při hledání nové práce

Datum publikování na HitPrace.cz: 1. 11. 2020
Jak překonat zoufalství při hledání nové práce

Ať už vás pandemie COVID-19 nutí hledat nové zaměstnání, nebo jste aktivní při hledání nových pracovních příležitostí, může být snadné být při hledání zaměstnání frustrovaní a cítit se vyhořelí. I v „normálních“ časech není hledání práce snadné. Jak tedy rozlišujete typický stres od vyhoření? A co je důležitější, co s tím můžete dělat?

Známky vyhoření při hledání práce

Zjistit, že jste vyhořelí, není vždy snadné.Problémy způsobuje stres při hledání práce? Vyvažujete svoji současnou práci a snažíte se najít novou práci? Nebo jste nezaměstnaní? Může to být řada faktorů. Ať už je vaše vyhoření při hledání zaměstnání způsobeno cokoli, je důležité zjistit,že jste vyhořeli, a proto podniknete příslušné kroky k úspěšnému postupu vpřed.

Mezi příznaky vyhoření při hledání zaměstnání patří:

Pocit ohromení nebo stresu u jednoduchých úkolů. Myšlenka odeslání dalšího životopisu je frustrující.

Špatný zdravotní stav. Může to být fyzické nebo duševní zdraví, ale špatné zdraví může být příznakem vyhoření při hledání zaměstnání. Možná nespíte dobře, nebo onemocníte častěji. Nebo se ocitnete v neustálém stavu strachu o všechny a všechno.

Podráždění a frustrace. Jste podrážděni z jiných částí vašeho života kromě hledání zaměstnání? Jste naštvaní kvůli maličkostem, které vás nikdy neobtěžovaly? To mohou být příznaky zvýšené úrovně stresu a vyhoření.

Nedostatek sociální interakce. Vyhýbáte se sociální interakci, protože je příliš vyčerpávající? K vašemu stresu může přispět nedostatek sociální podpory nebo vyhýbání se společenským akcím.

Jak bojovat proti vyhoření při hledání zaměstnání

Jakmile zjistíte, že trpíte syndromem vyhoření, můžete podniknout některé kroky k boji proti němu. Není zdravé trávit celý den hledáním práce. Zabývejte se hledáním práce pár hodin - odesíláním aplikací, vyhledáváním online, spojováním s lidmi a pak to „zabalte“. Pokud jste bez práce měsíce a nepřináší to žádné výsledky, je čas na vlastní „check-in“. Znovu vyhodnoťte parametry vyhledávání- možná nejsou dostatečně konkrétní. Pokud víte jen, že chcete pracovat v určitém odvětví, pak se v něm zdokonalte. Nebo, pokud chcete konkrétní typ pracovní flexibility, jako je trvalá práce z domova, zaměřte se na pozice, které odpovídají vaší specifikaci.


HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.