Čekáte na „rozsudek“ po pohovoru?

Datum publikování na HitPrace.cz: 12. 10. 2020
Čekáte na „rozsudek“ po pohovoru?

Žádali jste o práci, kterou opravdu chcete, a dostali jste se do fáze pohovoru. Vydali jste ze sebe to nejlepší (osobně nebo online) a máte jistotu, že věci šly dobře. Nyní přichází potenciálně napjatá doba, která přichází po pohovoru: čekání. Jaké jsou nejlepší kroky, které byste měli udělat, když čekáte na telefon či mail po pohovoru, zejména pokud se čekací doba prodlužuje do dnů nebo týdnů a jste jak jehlách? Jak posílíte dobrý dojem na náboráře a také využijete veškerou stresovou energii, kterou cítíte po pohovoru?

Co ještě udělat pro získání vysněné práce?

Existují určité profesionální zdvořilosti a protokoly prodalší sledování žádostí o zaměstnání. Pošlete krátkou osobní poznámku s poděkováním ihned po pohovoru (tentýž den nebo následující den) s uvedením skutečného uznání za čas a úsilí, které do pohovoru investovali. To znamená, že poté, co jste poslali svou děkovací zprávu, dáváte najevo svůj velký zájem o pracovní pozici. Je dobré se zeptat během rozhovoru, kdy byste měli očekávat odpověď. Obecně platí, že čekání do jednoho týdne je naprosto přijatelné. Pokud ani po dalším týdnu odpověď nepřichází, můžete se na ně znovu obrátit. Pokud však nepřichází odpověď ani po dalším týdnu, je lepší se již neozývat. Některé společnosti mají dlouhý proces náboru. Dlouhá odmlka může znamenat, že společnost nemá čas, ne že jste práci nedostali. Pokud však obdržíte povzbudivé odpovědi, považujte to za pozitivní. Zajistit, aby byly všechny nové úspěchy aktuální, je skvělý způsob, jak zůstat ve hře.

Příliš nenaléhejte

Není to vždy snadné, ale pokuste se nenaléhat příliš, když čekáte na odpověď. Například, pokud vedoucí kanceláře říká, že můžete očekávat odpověď do 48 hodin, neposílejte jim e-mail po 48 hodinách a 1 minutě s dotazem, zda se rozhodli. I když si můžete myslet, že dokazujete, jak jste nadtouto prací nadšeni, toto vzrušení se může stát zoufalým,pokud se je snažíte kontaktovat často.


HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.