Důvody, pro váš blog nevydělává. Než se rozhodnete psát blog vyvarujte se některých chyb.

Datum publikování na HitPrace.cz: 21. 9. 2020
Důvody, pro váš blog nevydělává. Než se rozhodnete psát blog vyvarujte se některých chyb.

Máte pocit, že jste ve svém okolí oblíbení a vaše historky baví ostatní? Toužíte se poděli t se svými životními zkušenostmi se svým okolím. Psaní blogu je pro stále více lidí určitým způsobem odreagování, ale pro mnoho z nich se stal také zdrojem příjmu. Než se rozhodnete psát blog nebo máte pocit, že by ten váš měl víc vydělávat, vyvarujte se některých chyb.

Vaše cílová skupina je příliš široká

Nejlepší blogy obstarávají úzkou specializovanou skupinu. Pokud máte široké zaměření, budete mít větší práci přesvědčit návštěvníky, aby se k vašemu blogu opět vrátili. Chcete-li se zdokonalit, zkuste vytvořit podrobný profil ideálního zákazníka (jeho starosti, věk, rodné město, rodinné údaje, oblíbené sociální weby) a přizpůsobte svůj obsah tak, aby mu vyhovoval.

Váš obsah je zaměřený je na vás

Špatné je, pokud píšete pouze o sobě - o vaší firmě, vašich produktech - nikdo se nebude zdržovat natolik, aby se zaregistroval. Sejměte se z centra pozornosti a ukažte to, na čem vašim čtenáře skutečně záleží.

Je blog využitý k reklamě?

Je vaše úvodní stránka jedna obrovská reklama na váš produkt? Než budou potenciální zákazníci přemýšlet o vytažení kreditní karty, musí být přesvědčeni, že jste odborník na nabízené produkty. Vytvářejte originální, chytrý, hodnotný obsah, který můžete nabídnout spolu s vaším produktem.

Vyzvěte k pravidelnému odběru

Pokud chcete, aby návštěvníci webu nakoupili nebo se přihlásili k odběru, nechoďte kolem horké kaše. Zajistěte, aby každý příspěvek obsahoval jasnou výzvu k akci, a poskytněte zákazníkům důvod jednat hned teď: prodej, který končí zítra, nebo výhody pro prvních 50 odběratelů.

Provozujte lépe svůj web

Váš blog obsahuje reklamy a přidružené odkazy, produkt připravený k prodeji - ale vaše práce neznamená nic, pokud nikdo nic nevidí a nečte. Studujte způsoby provozu, od SEO po sociální média a zhodnoťte, kde jste se mohli pokazit.


HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.