Spokojenost s prací: Zkuste ji zvýšit a najít způsob, jak ji zlepšit

Datum publikování na HitPrace.cz: 2. 8. 2020
Spokojenost s prací: Zkuste ji zvýšit a najít způsob, jak ji zlepšit

Zjistili jste, že se bojíte začátku pracovního týdne? Nebo si přejete, ať už je pracovní den pryč? Jste už otráveni svou prací? Možná se budete cítit neschopní jednoduše změnit zaměstnání. Zvažte způsoby, jak zlepšit spokojenost s prací změnou názoru na svou práci.

Tipy, jak mít svou práci raději

Pochopte význam vaší práce. Přemýšlejte o tom, jak vše, co děláte, pomáhá jiným lidem nebo přispívá do společnosti. Vnímání hodnoty vaší práce může zvýšit vaši spokojenost s prací.

Pomozte ostatním v práci. Vynaložení dalšího úsilí na pomoc klientům nebo spolupracovníkům může vaši práci učinit smysluplnější a zvýšit spokojenost s prací. Přemýšlejte o převzetí nového projektu pro klienta nebo o vedoucí pozici.

Změňte úkoly. Pokud je to možné, zkuste se zaměřit na části vaší práce, které považujete za nejvýznamnější. Zeptejte se svého nadřízeného, zda můžete absolvovat další školení nebo zkusit nové úkoly. Pokud vaše společnost zahajuje nový projekt, dobrovolně  se přihlašte do týmu.

Spolupracujte s uznávanými kolegy. Trávit čas s „otravnými“ spolupracovníky může snížit vaši spokojenost s prací. Trávit čas s pozitivními kolegy, pokud je to možné, vás může znovu oživit.

Starejte se o sebe. Chování, které podporuje vaše fyzické zdraví - jako je cvičení, zdravá strava a zvládání stresu - vám může pomoci cítit se v práci pozitivně a zvýšit vaši spokojenost s prací.

Buďte vděční. Vděčnost vám může pomoci soustředit se na to, co je pro vaši práci pozitivní. Zeptejte se sami sebe: „Za co jsem vděčný v práci dnes?“ Jestli jen obědváte s přátelským kolegou, může to být odpověď.

Hledejte ve všem to pozitivní. Hledání výhody v negativní situaci vám může pomoci. Zaměřte se na potenciální výhody, jako je vyšší plat nebo více příležitostí.

Investujte do svých koníčků. Někdy je práce prostě prostředkem, jak si užít ty věci, které vás baví. Soustřeďte svou energii na činnost po práci a odměňte se nějakým dárkem


HitPrace.cz
Autor: Petra Hornová
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.