COVID-19 je připravil o místo. Nezaměstnaní teď mohou najít útočiště v projektu BezPrace.cz

Datum publikování na HitPrace.cz: 11. 5. 2020

Pandemie připravila o pracovní místo spousty lidí, aniž by na to byli jakkoliv připravení. V reakci na to se pod taktovkou StartupJobs semkla stovka těch nejlepších HR specialistů a pod hlavičkou projektu BezPrace.cz teď nabízí profi personální poradenství pro všechny, kdo přišli kvůli COVID-19 o práci.


Nově vzniklá platforma s názvem BezPrace.cz pomáhá lidem v nouzi zorientovat se na pracovním trhu a zvyšuje jejich šance na uplatnění. A to především tak, že nabízí bezplatné poradenství s HR profesionály, kteří chtějí pomoci lidem v nouzi. Jedná se o dobrovolníky, kteří chtějí přispět tím, co umí nejlépe - najít uchazečům o zaměstnání vhodné pozice.


Zájemci z řad nezaměstnantých si na stránkách založí účet a vyplní svůj profil, kam mimo jiné nahrají své CV, mohou uvést výsledky znalostních testů, certifikátů, školení apod. Personalisté jim následně dají feedback a tipy k vylepšení CV nebo profilu, které jim pomohou získat náskok na trhu práce. Zájemci mohou svůj profil po získání zpětné vazby upravit, publikovat jej a využít jej k dalšímu hledání práce kdekoliv na trhu. Celý proces se řídí pravidly kodexu HR, díky kterému jsou naplněny všechny etické normy práce s uchazečem.


Zdroj: HR News
Zprávy a novinky z HR