Zásadní zdroj energie, bez nějž šéf přichází o lidi i náladu

Datum publikování na HitPrace.cz: 22. 8. 2019

Bývá to častý scénář. Firma založená před 15 lety několika nadšenci. I když byly začátky nepředstavitelně těžké, vlastně si to užívali. Každý sebemenší úspěch byl provázen obrovským nadšením. Každý posun byl srovnatelný s dobytím nějaké velehory. I když k smrti unavení, všichni šťastní. První pořádné prostory, první zaměstnanci, první velké zakázky. Hra, která skrývá mnoho bariér, ale díky které mohli opravdu prožívat ten nával životní energie, které měli na rozdávání. Jak vypadá příběh této firmy dnes?

Po 15 letech, kdy už firma běží, většinu provozních záležitostí zvládají zaměstnanci a vzít si 14 dnů dovolené je pro každého ze zakladatelů jen otázkou jejich chuti, můžeme pozorovat pár velmi zajímavých věcí:

Příval neomezené energie ze zakladatelů vyprchává a oni jen těžko motivují sami sebe, nemluvě o ostatních.

Úspěchy nebývají tím podstatným, co jim přináší pocit štěstí. Jejich vnímání této hry se omezí na sledování reportů, statistik, popřípadě výsledovky.

I když se snaží předat nejvyšší vedení někomu dalšímu, kdo je po všech stránkách kompetentní, firmě to neprospívá a často musí z této změny ustoupit. A tak se cítí jako „vězni“ ve své vlastní firmě.

Co se stalo s těmi nadšenci, blázny, kteří své sny překlopili v realitu? Jednoduše ztratili svou hru. Co tím myslím? Pojďme se podívat na anatomii hry.


Zdroj: HR News
Zprávy a novinky z HR