3 typy osobnosti, kterým je třeba se v práci vyhnout

Datum publikování na HitPrace.cz: 16. 3. 2021
3 typy osobnosti, kterým je třeba se v práci vyhnout

Už jste někdy museli pracovat po boku někoho, kdo lže, podvádí a vždycky všem vše odkýve? Stalo se vám, že jste nějakému kolegovi či kolegyni důvěřovali a mysleli si, že je znáte a pak se cítili podvedeni? Pomůžeme vám je odhalit pomocí zvláštních osobnostních rysů a díky nim je rychle identifikujete.

„Hladová“ kolegyně

Jedním z klíčových bojů na pracovišti je touha po moci a postavení. Může se narodit jako žena a oblékat se jako žena, ale na ní není nic ženského. Za její hezkou fasádou je mazaná a manipulativní, vynikající v oblasti vytváření sítí v kancelářské politice. Vybere nejvýhodnější osobu ve společnosti a poté vyloučí všechny konkurenty. Pak bude postupně šplhat výše, zatímco osoba na vrcholu, blaženě hledí na svou podřízenou a vůbec nic netuší o jejích hrách.

Kancelářský lichotník

Touží po postavení, moci a autoritě nad ostatními. Ale protože obvykle není nijak zvlášť talentovaný, spoléhá se na „ty chytřejší“, aby se dostal tam, kam jde. Je to mistrovský lichotník, ale nenechte se zmást. Znáte ho, protože prostě nic nedělá; jen do všeho mluví. Pod svým dokonalým vzhledem se obává a závidí skutečně „mužným“ mužům, takže raději místo nic se obklopuje ženami orientované na muže a dobré pracovnice. Ideální ženy jsou ženy, které mají zdravou rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií a jsou vysoce schopné. Slouží jeho záměrům, protože pro něj vykonají svou práci.

Líný pracovník

Přichází do práce dobře oblečená, ale je tam jen proto, aby našla někoho, kdo by za ni pracoval. Extrémně se zaměřuje na sebe, je zaměřená způsobilé kolegyně, aby si z nich udělala stálé otroky, aby se mohla vyhnout jakémukoli složitějšímu pracovnímu úkolu. Ačkoli by teď mohla pracovat pro výkonného ředitele nebo generálního ředitele, skutečně je jejím záměrem nasměrovat ho do svého doupěte. Zejména muži: pokud ji vidíte přicházet: utíkejte!HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.