5 úrovní práce na dálku: Které dáváte přednost vy?

Datum publikování na HitPrace.cz: 10. 11. 2020
5 úrovní práce na dálku: Které dáváte přednost vy?

Home office nebo-li práce z domova je v posledním půlroce hodně skloňovaným pojmem. Z velké části je za to zodpovědná koronavirová pandemie, ovšem trend práce z domova byl již na vzestupu bez ohledu na současné dění ve světě. Když hledáte novou práci a vidíte u inzerátu dodatek, že se jedná o home office, můžete myslet, že pracujete pouze z domova, ale není tomu tak. Home office může mít několik variant, které většinou řídí potřebami zaměstnavatele.

100% práce z domova

100% home office je pro uchazeče o zaměstnání, kteří chtějí pracovat po celou dobu z domova. Tyto pozice jsouzcela bez přítomnosti v kancelářia nezahrnují žádné pravidelné cestování. Pamatujte však, že u těchto pozic mohou stále platit požadavky na umístění.

Dočasně – během pandemie

Toto je označení pro dočasný home office, který je pouze během pandemie. Jinými slovy, budete pracovat z domova, dokud se společnost nerozhodne, že se zaměstnanci vrátí do standardního kancelářského prostředí. Načasování návratu k práci v kanceláři se bude pravděpodobně lišit stát od státu na základě pokynů a doporučení místního zdravotního oddělení.

Částečná práce z domova

Úlohy s klasifikací částečné práce z domova obvykle vyžadují buď cestování, nebo čas v kanceláři - nebo obojí. Například pozice, které vám umožňují pracovat z domova část týdne v kombinaci s některými úředními hodinami, jsou považovány za částečnou práci na dálku.

Možnost pracovat z domova

Kategorie možnost práce z domova se vztahuje na pozice, které mohou být buď home office, nebo umožňují práci z určené kanceláře.

Libovolná úroveň

Vzdálená - libovolná úroveň zahrne výše uvedené čtyři úrovně práce z domova do jednoho vyhledávacího filtru. To bude zahrnovat více hledání, ale zájemci o zaměstnání musí pečlivě zkontrolovat specifikace každé práce, aby věděli, zda existují nějaké požadavky na umístění, nebo zda je pozice úplně vzdálená, částečně vzdálená atd.


HitPrace.cz
Autor:
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.