Jak podpořit své zdraví a současně kariéru, když jezdíte na služební cesty

Datum publikování na HitPrace.cz: 4. 6. 2020
Jak podpořit své zdraví a současně kariéru, když jezdíte na služební cesty

Služební cesty nejsou prázdniny a musíte být na tuto novou cestu připraveni. Práce, kdy sedíte jen za stolem je již pro mnoho firem zastaralá, v tomto novém firemním světě musíte být flexibilní a svižní. Najděte rovnováhu ve svém životě, když musíte cestovat za prací.

Dopřejte si „wellness“

Pokud nejste řádně odpočatí a nabuzení, mohou se vaše znalosti a dovednosti promrhat. Zaměřte se na nejméně 30 minut aerobní aktivity pět dní v týdnu a nejméně dva dny silového tréninku týdně. Je dobrý nápad setkat se s osobním trenérem a naučit se, jak dělat cvičení správně. Dbejte na pravidelnou a vyváženou stravu. Na fungování vašeho těla, včetně mozku, má pestrá strava obrovský vliv. A nemůžete podceňovat důležitost regeneračního spánku. Výzkum ukazuje, že většina lidí, kteří mají méně než sedm hodin spánku, neplní tak složité mentální úkoly jako lidé, kteří se přiblíží k sedmi hodinám spánku za noc.

Vše si dobře zorganizujte

Musíte mít konzistentní rutinu, nebo se vám snadno stane, že zapomenete na cestovní pas nebo klíče. Když jste stresovaní nebo unavení, nemůžete věřit svému mozku. Je velmi důležité mít pero a vést písemný seznam a ukládat jej tam, kde jej neztratíte. Bez seznamu byste mohli skončit na nesprávném letišti nebo přijít o svá zavazadla. Nejdůležitější částí dne je noc předtím, zejména pokud ráno odjíždíte na letiště. Rozložte oblečení a stanovte nástroje obchodu - jako je váš mobilní telefon, přenosný napájecí zdroj a nabíjecí kabely - nebo je lehce zapomenete. Pokud letíte, vezměte si na palubu příruční zavazadlo, abyste snížili šance, že se ztratí, a ušetříte čas poté, co přijedete.

Zůstaňte ve své „zóně“

Sportovci a umělci hovoří o tom, že jsou ve své „zóně“, kde se plně soustředí na svůj výkon. Totéž platí pro podnikový svět. Musíte se jasně zaměřit na danou práci a uvědomit si, že pokud vás rozptýlí jiné závazky, pravděpodobně nedosáhnete nejlepších pracovních výsledků.


HitPrace.cz
Autor: Petra Hornová
Platforma pro spojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání.