DevOps Engineer

Praha 5 (HO až 3 dny týdně)

Pro tým pracující na appce pro investiční bankovnictví hledáme posilu na pozici DevOps Engineer. Pokud Vás baví práce s lidmi a zajímá Vás pozice ve stabilní bankovní společnosti, máme pro Vás skvělou nabídku s transparentním a přímým jednáním, skvělým kolektivem a nejnovějšími technologiemi.

Náplň práce:

  • Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
  • Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
  • Podpora v automatizaci deploymentu a testování
  • Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
  • Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
  • Ladění monitorovaných událostí
  • Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém i anglickém jazyce
  • Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat)

Spolupracovat budete:

  • S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
  • S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
  • V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury v KB (databáze, operační systémy, monitoring)

Potřebné dovednosti, znalosti a zkušenosti:

  • Ochota učit se a dále se rozvíjet, pak si snadno osvojíte dovednosti, které vám budou při nástupu chybět
  • Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a orientace v problematice sítí
  • Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
  • Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
  • Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji -Git, CI/CD pipeline
  • Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Terraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
  • Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
  • Schopnost spolupracovat v rámci týmu
  • Analytické a komunikační schopnosti
  • Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

Jaké jsou benefity?

  • Férové a otevřené jednání
  • Školení, vzdělávání a další rozvoj
  • Osobní přístup a otevřené dveře k vedení
  • Pravidelná neformální setkání s dobrým jídlem a pití
  • Výjimečně krátká splatnost faktur (10 dnů)

Proč si vybrat tuto nabídku?

Společnost má ambice stát se číslem 1 mezi moderními bankovními společnostmi. Vedle agility je kladen velký důraz na využívání moderních technologií, pracovníci mají nárok na home-office a najde se čas i na pivo. A Vy můžete být součástí!

Hledáme

  • DevOps
  • Linux
  • SQL
  • Kubernetes
  • IBM HTTP server/ Apache/ ngix
  • Docker
  • GIT
  • CI/CD
  • Bash
  • Python
  • Perl
  • Znalost nástrojů na orchestraci
  • Týmový duch
  • Proaktivita
  • Pečlivost
  • Samostatnost
  • Analytické myšlení
  • Komunikační schopnosti
  • Zodpovědnost
  • Česky - plynule
  • Anglicky - domluvit se
  • Úroveň: Medior
  • Úroveň: Senior
  • Úroveň: Expert
  • Praxe: 3 roky
  • Vzdělání
  • Vzdělání

Výhodou

  • Grafana
  • Prometheus
  • Java EE
  • ELK stack

Detaily o pracovním místě:
Firma: Apsaz Consulting a.s.
Lokalita:
Odvětví práce: IT
Pracovní pozice: DevOps Engineer
Směnnost práce Plný úvazek
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda:
Nabídka přidána: 18. 4. 2024
Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
  Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
  • Jak Vám pomůžeme při hledání práce a pro profesní růst?
    Jdu do toho!
    Inzeráty z portálů práce, agentur, zaměstnavatelů i úřadů práce na jednom místě
    Přístup do Akademie HitPráce s videi pro Váš profesní růst