KNIHOVNÍK / KNIHOVNICE V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Hradec Králové

- PP na dobu určitou, zástup za MD a RD (do 31.12.2022), nástup 1.10.2020
- Náplň práce: zajišťování výpůjčního procesu v oddělení pro děti, komunikace s dětmi
práce s knihovním fondem (řazení, balení, údržba, signování), četba literatury pro děti a mládež, doporučování knih dětem, příprava a realizace kulturně-vzdělávacích workshopů a lekcí pro MŠ, ZŠ a SŠ, příprava a realizace programů pro veřejnost, projektové dny, fotografování
příprava podkladů k prezentaci oddělení na internetu, nástěnkách, tištěné propagaci
tvorba plakátů, letáků, diplomů a dalších tiskovin, podíl na přípravě a realizaci propagačních akcí knihovny, vedení výtvarných dílen na dětském oddělení
- Požadujeme: vzdělání SŠ s maturitou nebo vyšší, vhodné obory - pedagogika, speciální pedagogika, knihovnictví, český jazyk a literatura, zájem o práci s dětmi, velkou výhodou předchozí zkušenost např. v zájmových organizacích, aktivní čtenářství, zájem o literaturu, výhodou přehled v literatuře pro děti a mládež, dobré komunikační dovednosti, schopnost komunikace s dětmi a mládeží "na jedné vlně", časová flexibilita v rámci výše uvedené pracovní doby, vyšší počítačová gramotnost: pokročilý MS Office a internet podmínkou, výhodou znalost grafických programů, editace webových stránek, zkušenosti s fotografováním a úpravou fotografií, výborná znalost českého jazyka, další jazyky výhodou, samostatnost a schopnost práce v malém týmu, aktivní přístup, vysoké pracovní nasazení, ochota se rozvíjet, zodpovědnost a pečlivost, morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost, odolnost vůči stresu
veselá mysl a schopnost improvizace
- Nabízíme: dovolená 5 týdnů, příspěvek na stravování
- V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail: samkova@knihovnahk.cz