Customer Advisor Specialist
Praha hl.m., Praha

POPIS POZICE:
Do you want to join a global marketing team as a Customer Advisor Specialist? You will act as a point of contact for existing and potential customers.

Your main activities will be:

- Provide high standard of customer experience
- Take care of inquires coming from the companies´ website
- Close cooperation with sales, operations and shared services centers
- Ensure accuracy
- Escalate issues to the right level
- Maitain customer interacrions in the internal system (SalesForce)

BENEFITY:
- 25 days of holiday
- Sick days
- Flexible working hours
- Meal vouchers
- Multisport card for sport activities
- Public transport reimbursement
- Career development in an international company

POŽADAVKY:
- Command of Czech, English and French (or German)
- Experience with Salesforce
- Pro-activity
- Customer-orientation
- Sales or customer experience is a plus

Detaily o pracovním místě:
Firma: Grafton Recruitment
Okres Praha
Pracovní pozice Customer Advisor Specialist
Směnnost práce fulltime
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: neuvedeno
Nabídka přidána: 4. 1. 2022
Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
Praha - Nabídka práce v okolních lokalitách
Zaujala Vás nabídka práce na pozici Customer Advisor Specialist ve městě Praha? Pošlete svůj životopis firmě Grafton Recruitment ještě dnes.
Praha - nejbližší úřady práce