AS 400 Administrator

Praha hl.m.

POPIS POZICE:
For well established IT Support Centre we’re looking for skilled AS 400 administratorr.

Our client, an international IT company, is looking for suitable candidates to fill position of Systems and application support specialist based on AS 400, iBM iSeries.

Multicultural environment, strong brand and awesome offices. Feeling interested?

BENEFITY:
In return?

- Meal tickets
- Trainings, certifications
- 5 weeks holiday
- Financial bonuses
- Sickdays
- Language courses and more...

POŽADAVKY:
You need to have:

- At least 3 years of hands-on experience supporting IBM iSeries environments in a corporate environment.

- Assist in daily administration of IBM iSeries computer hardware and software.

- Assist in installation, configuration and maintenance of IBM iSeries hardware, software, networked devices, journaling, and IBM iAccess software.

- Fluent English.

Detaily o pracovním místě:

Pro zobrazení detailů klikněte na vlevo na +

Firma: Grafton Recruitment
Okres Praha hl.m.
Odvětví práce Správce aplikačního SW
Pracovní pozice AS 400 Administrator
Směnnost práce fulltime
Nástup do práce od: IHNED
Nabízená mzda: 60 000 Kč - 80 000 Kč za měsíc
Nabídka přidána: 29. 4. 2019
Zaujala Vás nabídka práce na pozici AS 400 Administrator ve městě Praha hl.m.? Pošlete svůj životopis firmě Grafton Recruitment ještě dnes.
Pokud hledáte další podobné nabídky práce, podívejte se na aktuální pracovní místa Praha hl.m. - Správce aplikačního SW